Dia Internacional de la Llengua Materna. T’estimo des del… català

Amb motiu del Dia Internacional de la Llengua Materna, al CNL d’Osona preparem un seguit d’activitats per commemorar aquesta data. 

Des del CNL d’Osona es vol reivindicar tota la diversitat lingüística que hi ha a la nostra comarca. Els nostres alumnes o els participants del programa de Voluntariat per la Llengua provenen de molts països del món i parlen moltes llengües diferents i això és el que hem volgut destacar en les activitats que es preparen per commemorar aquesta data.

En aquest blog volem recollir aquesta diversitat lingüística i, per això els nostres alumnes pronunciaran en la seva llengua materna “T’estimo”. Cada entrada serà una llengua diferent i en quedarà una mostra recollida en aquest blog. Comencem per la nostra llengua: el català.