• Benvinguts i benvingudes al bloc dels receptaris del Servei Local de Català d’Esparreguera

  Escrit per el 15 de juliol del 2011 a les 8:52 a: Totes les receptes

  Benvinguts al bloc Receptaris del Servei Local de Català d’Esparreguera, del Centre de Normalització Lingüística Ca n’Ametller, del Consorci per a la Normalització Lingüística.

  En aquest bloc hi trobareu els receptaris que anualment preparem per a cada Trobada Gastronòmica Intercultural del Servei Local de Català d’Esparreguera.

  L’objectiu és que conegueu les receptes pròpies de la cuina catalana, tal com les cuinen els nostres alumnes dels cursos de català per a adults i els nostres voluntaris per la llengua, i també altres cultures culinàries presents a la vila d’Esparreguera i rodalia mitjançant els nostres alumnes i aprenents.

  Animeu-vos a fer-les a casa vostra. És el nostre granet de sorra, la nostra petita aportació, al que entenem que han de ser unes bones relacions interculturals entre els ciutadans i ciutadanes d’Esparreguera: aportar el que és nostre  i comú a la nostra cultura als nous catalans i als nous esparreguerins i conèixer, aprendre i incorporar a les nostres llars tot allò de bo que arriba de fora. Coneixent-nos millor podem comprendre’ns millor. El respecte i la convivència poden començar, per exemple, al voltant d’un bon àpat amb menges suculentes. Bon profit!

No hi ha comentaris

 1.  

Categories

Històric

Enllaços

Núvol d'etiquetes

#dolç #salat albergínia all amanida ametlles anxoves arròs bacallà bunyols carbassó Carn ceba coca Creps Empanada farigola formatge Fruita gambes Gaspatxo llet mongeta tendra olives ou ous pa pastís patata patates pebre vermell pebrot pebrot verd pebrot vermell pernil plàtan Pollastre poma Pop Postres sucre Tomàquet truita truita de patates xocolata