• Benvinguts i benvingudes al bloc dels receptaris del Servei Local de Català d’Esparreguera

  Escrit per el 19 d'octubre del 2011 a les 10:04 a: Begudes, Postres, Primers i segons plats, Receptes catalanes, Totes les receptes

  Benvinguts al bloc Receptaris del Servei Local de Català d’Esparreguera, del Centre de Normalització Lingüística Ca n’Ametller, del Consorci per a la Normalització Lingüística.

  En aquest bloc hi trobareu els receptaris que anualment preparem per a cada Trobada Gastronòmica Intercultural del Servei Local de Català d’Esparreguera. També hi trobareu receptes que ens han fet arribar els nostres usuaris habituals del Servei d’Assessorament Lingüístic gratuït.

  L’objectiu és que conegueu les receptes pròpies de la cuina catalana, tal com les cuinen els nostres alumnes dels cursos de català per a adults, els nostres voluntaris per la llengua i els nostres usuaris d’Assessorament, i també altres cultures culinàries presents a la vila d’Esparreguera i rodalia mitjançant els nostres alumnes i aprenents.

  Animeu-vos a fer-les a casa vostra. És el nostre granet de sorra, la nostra petita aportació, al que entenem que han de ser unes bones relacions interculturals entre els ciutadans i ciutadanes d’Esparreguera: aportar el que és nostre  i comú a la nostra cultura als nous catalans i als nous esparreguerins i conèixer, aprendre i incorporar a les nostres llars tot allò de bo que arriba de fora. Coneixent-nos millor podem comprendre’ns millor. El respecte i la convivència poden començar, per exemple, al voltant d’un bon àpat amb menges suculentes. Bon profit!

No hi ha comentaris

 1.  

Categories

Històric

Enllaços

Núvol d'etiquetes

#dolç albergínia all ametlles anxoves arròs bacallà Beixamel bunyols Cansalada Carn ceba Coc coca Creps Empanada Enciam formatge Fruita gambes Gaspatxo llet Llimona mongeta tendra ou ous pa pastís patata patates pebre vermell pebrot pebrot verd pebrot vermell Peix pernil plàtan Pollastre poma Postres sucre Tomàquet truita truita de patates xocolata